Home Letní škola tance 2020
Letní škola tance 2020 PDF Tisk Email
Pátek, 29 Březen 2019 00:00

Srdečně Vás zveme na 12. ročník Letní školy tance. Proběhne klasicky v Kulturním domě v obci Chvalčov.Ubytováni budeme jako tradičně v Hotelu Říka anebo v penzionech a chatách v okolí. Oproti předchozím letům Vás čeká jeden víkend plný tance a pohody - bude tam vše, standard, latina i alternativy. Přihlaste se a přijeďte s námi strávit tři dny tancem, zábavou a turistikou a udělejte něco pro svoje tělo. 

Lektorem Vám bude Libor Šrámek s asistentkou Danou Vránovou

Těšíme se na Vás!

Termín:

 • LŠT - standardní i latinskoamerické tance + základy 2 alternativních tanců) - 13. - 16. 8. 2020 (start 13. 8. v 17:00 hod)

Kde: 

 • Výukové lekce:  Kulturní dům Chvalčov
 • Ubytování: Hotel Říka Chvalčov - v hotelu je rezervována celá kapacita pro naši akci, proto se můžete po vyplnění a odeslání přihlášky ihned obrátit na majitele hotelu p. Volka a s odkazem na naši taneční školu si vybrat pokoj dle svých představ (hotel čítá 7 pokojů celkem pro 22 osob) v případě většího zájmu je možné využít kapacity i dalších ubytovacích zařízení v obci Chvalčov (Chata pod Obřany, Chata Valaška) nebo v nedaleké Bystřici pod Hostýnem (Penzion Rondo). Hlaste se prosím zavčas, ať se s ubytováním dostane i na Vás. Ubytování a strava není součástí kurzovného.

Náplň soustředění:

 • Plánujeme čtvrtek a pátek věnovat ST tancům + základům Tanga Argentina
 • V sobotu dopoledne podnikneme turistiku nebo cyklo výlet (dle vlastního výběru a možností) 
 • Sobota odpoledne a neděle budou LA tance + základy Salsy, Bachaty nebo Swingu (dle hlasování).
 • Přihlášky nebudeme rozdělovat do základních a pokročilých úrovní, obsah půjde u každého tance od připomenutí a procvičení základních principů tance, přes kombinaci základních figur k principu či figuře určené pro pokročilé tanečníky, tak aby si všichni přišli na své.
 • Lekce budou zaměřeny zejména na použitelnost repertoáru figur, které ovládáte, v praxi, na schopnost vést a kombinovat 
 • Časový harmonogram LŠT obdržíte po přihlášení. Začátek LŠT bude ve čtvrtek v 17:00 hodin a konec v neděli v 14:00 hodin. 

Cena obsahuje:

 • 4,5 hodin ST + 4,5 hodiny LA vedených lekcí  
 • 2 hodiny practise - volný společný trénink určený k protančení a zažití probíraných vazeb
 • 1 hod pohybové průpravy

Cena neobsahuje (platí se zvlášť):

 • ubytování + strava - snídaně, obědy i večeře necháváme na Vašem výběru z místního bohatého jídelníčku, případně z nabídek okolních restaurací
 • tričko s potiskem LŠT Chvalčov (220 Kč/ osobu) - je možné jej ale objednat již v přihlášce (v poznámce uveďte velikosti a kusy)

Cena (bez ubytování a stravy):        

 • do 15. 7. :  1 990 Kč/ pár 
 • po 15. 7. do zahájení: 2 190 Kč/ pár 

 

Historie akce:

Již od roku 2009 pořádáme prázdninové Letní školy tance Chvalčov 20XX pro seniorské (dospělé) páry. Od roku 2011 jsou zavedeny dvě úrovně - základní a pokročilá, abychom mohli v našich řadách přivítat "sveřepce" i "ostýchavější" účastníky tanečních kurzů. Cílem akce je intenzivní formou procvičit základní principy společenských tanců (standardních: Waltz, Tango, Valčík, Quickstep, Slowfoxtrotu/ latinskoamerických: Samba, Chacha, Rumba, Jive, Paso doble) a rozšířit repertoár o několik figur seskupených do vhodných vazeb. V době mezi tréninky a ve večerních hodinách se při společných aktivitách můžeme lépe poznat, užít si pohodu, ochutnat dobré víno, pečínku a zazpívat si s kytarou.

V roce 2012 jsme oproti předchozím ročníkům přidali pro snadnější strávení náplně výuky další den navíc a v něm 1,5 hod tance a také více kolektivních zážitků (turistika apod.). Navíc si můžete objednat na památku tričko s logem akce.

V roce 2015 jsme přešli na nový model - dva víkendové bloky - jeden se standardními tanci (+ základy Tanga Argentina) a druhý s tanci latinskoamerickými (+ základy Salsy nebo Swingu). Náš cíl neubírat Vám z tak drahocenných dnů dovolené a vyjít vstříc Vašim časovým plánům v letním období se ukázal jako správný a věříme, že Vám bude vyhovovat i letos.

V roce 2016 jsme měli kvůli rekonstrukci KD Chvalčov jednoletou výjimku - trénovali jsme v krásném kulturním domě v Podhradní Lhotě a ubytováni jsme byli v hotelu Polom v Rajnochovicích. 

Po návratu na Chvalčov jsme pokračovali ve dvou víkendových LA a ST bězích až do roku 2020, kdy jsme vyzkoušeli nový koncept prodlouženého víkendu čtvrtek až neděle, rozděleného sobotní dopolední turistikou pro stmelení kolektivu, změnu pohybu a oddělení tanečních kategorií St a LA. 

 

Uživatelská nabídka

Kalendář akcí

červen 2021
Po Út St Čt So Ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Nejbližší akce

Žádné události

Přihlášení


Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Template, what is a file. Valid XHTML and CSS.

NAVRCHOLU.cz