Home Letní škola tance 2019
Letní škola tance 2019 PDF Tisk Email
Pátek, 29 Březen 2019 00:00

Srdečně Vás zveme na 11. ročník Letní školy tance. Letos se opět vracíme na tradiční místo, obec Chvalčov.Ubytováni budeme jako tradičně v Hotelu Říka anebo v penzionech a chatách v okolí. Stejně jako předchozí roky Vás čekají dva víkendy plné tance a pohody. Přihlaste se a přijeďte s námi strávit dva a půl nebo dva krát dva a půl příjemného dne a udělejte něco pro svoje tělo.
Těšíme se na Vás!

Termín:

 • LŠT - standardní tance (+ základy Tanga Argentina) - 26. - 28. 7. 2019 (start 26. 7. v 17:00 hod)
 • LŠT - latinskoamerické tance (+ základy Salsy nebo Swingu) - 2 - 4. 8. 2019 (start 2. 8. v 17:00 hod)

Kde: 

 • Výukové lekce:  Kulturní dům Chvalčov
 • Ubytování: Hotel Říka Chvalčov - v hotelu je rezervována celá kapacita pro naši akci, proto se můžete po vyplnění a odeslání přihlášky ihned obrátit na majitele hotelu p. Volka a s odkazem na naši taneční školu si vybrat pokoj dle svých představ (hotel čítá 7 pokojů celkem pro 22 osob) v případě většího zájmu je možné využít kapacity i dalších ubytovacích zařízení v obci Chvalčov (Chata pod Obřany, Chata Valaška) nebo v nedaleké Bystřici pod Hostýnem (Penzion Rondo). Hlaste se prosím zavčas, ať se s ubytováním dostane i na Vás. Ubytování a strava není součástí kurzovného.

Náplň soustředění:

 • Probereme vybrané 4 standardní tance z nabídky Waltz,Tango, Valčík , Slowfox (jen pokročilí), Quickstep + základy Tanga Argentina
 • Probereme vybrané 4 latinskoamerické tance z nabídky Samba, Salsa, Chacha, Rumba, Jive + základy Swingu
 • Ve všech probíraných tancích podrobně vysvětlíme principy pohybu, držení a charakter tance. Budeme stavět na zkušenostech z předchozích kurzů, ale z každého tance si určitě odnesete něco nového. LŠT zpravidla slouží jako dílna pro sestavy a náplň další taneční sezóny a v letošním roce chceme zcela změnit přístup k obsahu a metodám výuky pokračovacích kurzů navazujících na základní bronzový kurz. Máte se tedy na co těšit. Staňte se součástí této změny!
 • Úroveň Z: pro absolventy základních tanečních kurzů
 • Úroveň P: pro absolventy pokročilých tanečních kurzů s alespoň jednou účastí na LŠT Chvalčov v minulosti
  (zařazení do skupin a využití tréninků Z a P je možné operativně přizpůsobit na místě) 

Program soustředění:

 • Konkrétní rozvržení tanců a lekcí bude zveřejněno nejpozději 7 dnů před začátkem LŠT
 • Začátek obou běhů LŠT je vždy v pátek v 17:00 hodin a konec v neděli v 17:00 hodin. 

Cena obsahuje:

 • 4,5 hodin vedených lekcí v rámci své skupiny, 3 hodiny společné výuky
 • 2 hodiny practise - volný společný trénink určený k protančení a zažití probíraných vazeb
 • možnost sledovat lekce druhé skupiny

Cena neobsahuje (platí se zvlášť):

 • ubytování + strava - snídaně, obědy i večeře necháváme na Vašem výběru z místního bohatého jídelníčku, případně z nabídek okolních restaurací
 • tričko s potiskem LŠT Chvalčov (220 Kč/ osobu) - je možné jej ale objednat již v přihlášce (v poznámce uveďte velikosti a kusy)

Cena (bez ubytování a stravy):       

Absolventi našich kurzů z taneční sezóny 2018/2019 získávají slevu 10%! Další zvýhodnění - sleva 5% - Vám přiznáváme při účasti na obou bězích ročníku. Ceny za jeden běh (ST nebo LA) tedy jsou:

 • do 30. 6. :  1 390 Kč/ pár
  po slevě 5%  1321,- Kč/ pár 
  po slevě 10% 1251,- Kč/ pár
  po slevě 15% 1182 Kč/ pár
 • po 30. 6. do zahájení: 1 490 Kč/ pár 
  po slevě 5% 1416 Kč/ pár 
  (Platnost slevové karty končí 30. 6. 2019 a další slevové karty již nebudeme vydávat)

Historie akce:

Již od roku 2009 pořádáme prázdninové Letní školy tance Chvalčov 20XX pro seniorské (dospělé) páry. Od roku 2011 jsou zavedeny dvě úrovně - základní a pokročilá, abychom mohli v našich řadách přivítat "sveřepce" i "ostýchavější" účastníky tanečních kurzů. Cílem akce je intenzivní formou procvičit základní principy společenských tanců (standardních: Waltz, Tango, Valčík, Quickstep, Slowfoxtrotu/ latinskoamerických: Samba, Chacha, Rumba, Jive, Paso doble) a rozšířit repertoár o několik figur seskupených do vhodných vazeb. V době mezi tréninky a ve večerních hodinách se při společných aktivitách můžeme lépe poznat, užít si pohodu, ochutnat dobré víno, pečínku a zazpívat si s kytarou.

V roce 2012 jsme oproti předchozím ročníkům přidali pro snadnější strávení náplně výuky další den navíc a v něm 1,5 hod tance a také více kolektivních zážitků (turistika apod.). Navíc si můžete objednat na památku tričko s logem akce.

V roce 2015 jsme přešli na nový model - dva víkendové bloky - jeden se standardními tanci (+ základy Tanga Argentina) a druhý s tanci latinskoamerickými (+ základy Salsy nebo Swingu). Náš cíl neubírat Vám z tak drahocenných dnů dovolené a vyjít vstříc Vašim časovým plánům v letním období se ukázal jako správný a věříme, že Vám bude vyhovovat i letos.

V roce 2016 jsme měli kvůli rekonstrukci KD Chvalčov jednoletou výjimku - trénovali jsme v krásném kulturním domě v Podhradní Lhotě a ubytováni jsme byli v hotelu Polom v Rajnochovicích. 

 

Uživatelská nabídka

Kalendář akcí

duben 2020
Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Nejbližší akce

Žádné události

Přihlášení


Založeno na Joomla!. Designed by: Free Joomla 1.5 Template, what is a file. Valid XHTML and CSS.

NAVRCHOLU.cz